SZKOLENIE jazdy przeprawowej ADVENTURE
Szkolenie jazdy przeprawowej quadem poprowadzi instruktor WitowExtremeGroup, który regularnie melduje się w czołówce najtrudniejszych zawodów quadowych w Polsce.10 letnie doświadczenie, bardzo dobra technika i strategia przewidywania, pozwolą na nauke, której nie otrzymasz w żadnej innej szkole.

Szkolenie trwa 4 godziny

Cena zawiera:

• poprowadzenie szkolenia przez Instruktora WitówExtremeGroup w różnorodnych warunkach terenowych.
  • certyfikat wraz z profesonalną oceną umiejętności nabytych podczas szkolenia.

Cena nie zawiera:

• noclegów
  • wyżywienia
  • quadów i paliwa do quadów
  • transportu na miejsce szkolenia

Istnieje możliwość wypożyczenia na czas szkolenia jednego z najlepszych quadów przeprawowych YAMAHA GRIZZLY 450 lub 700 w cenie 500 PLN

Cena: 650 PLN

Jednocześnie możemy wyszkolić 2 osoby na 2 quadach w tej samej cenie.

Szczegóły szkolenia:

• Techniki jazda quadem w zależności od terenu.
  • Przedstawienie budowy oraz zasady działania quada i jego optymalizacja.
  • Ekwipunek - odpowiednie ubranie w terenie.
  • Zasady poruszania się po bezdrożach i lasach.
  • Ocena możliwości terenowych quada i dobór opon.
  • Zasady wyboru najlepszej trasy podczas przeprawy.
  • Pokonywanie przeszkód terenowych w terenie bagiennym, piaszczystym, kamienistym pokonywanie rowów, pokonywanie przeszkód wodnych, przejazdy przez zwalone pnie drzew.
  • Technika jazdy w terenie podmokłym /torfowiska/.
  • Zasady użycia  napędu 4x4, blokady dyferencjału oraz biegu terenowego L.
  • Nocne techniki jazdy terenowej – nawigacja i oświetlenie.
  • Techniki pokonywania zjazdów i podjazdów , przechyłów bocznych-trawersów.
  • Ocena sytuacji w sytuacjach extremalnych
  • Zagrożenia i niebezpieczeństwa, czyli jak uniknąć wywrotki.
  • Pierwsza pomoc - niezbędne akcesoria.

SZKOLENIE jazdy przeprawowej EXTREME
Szkolenie jazdy przeprawowej quadem poprowadzi instruktor WitowExtremeGroup, który regularnie melduje się w czołówce najtrudniejszych zawodów quadowych w Polsce w najtrudnieszej klasie Extreme. 10 letnie doświadczenie, bardzo dobra technika i strategia przewidywania, pozwolą na naukę, której nie otrzymasz w żadnej innej szkole.

Szkolenie trwa 8 godzin.

Cena zawiera:

• profesjonalnie przeprowadzone  szkolenie w najtrudniejszych warunkach jakie możemy spotkać w terenie.
  • certyfikat wraz z profesonalną oceną umiejętności nabytych podczas szkolenia.

Cena nie zawiera:

• noclegów
  • wyżywienia
  • quadów i paliwa do quadów
  • transportu na miejsce szkolenie

Istnieje możliwość wypożyczenia na czas szkolenia jednego z najlepszych quadów przeprawowych YAMAHA GRIZZLY 450 lub 700 w cenie 850 PLN

Cena: 850 PLN

Jednocześnie możemy wyszkolić 2 osoby na 2 quadach w tej samej cenie.

Szczegóły szkolenia:

• Techniki jazda quadem w zależności od terenu.
  • Przedstawienie ogólnej budowy oraz zasady działania quada i jego optymalizacja.
  • Ekwipunek - odpowiednie ubranie w terenie
  • Zasady poruszania się po bezdrożach i lasach.
  • Ocena możliwości terenowych quada i dobór opon.
  • Zasady wyboru najlepszej trasy podczas przeprawy.
  • Wydostanie się z najtrudniejszej opresji terenowej bez pomocy osób trzecich.
  • Zasady użycia  napędu 4x4, blokady dyferencjału oraz biegu terenowego L.
  • Szkolenie z wykorzystania wyciągarek :przedniej i tylnej oraz narzędzi wspomagających.
  • Technika jazdy w terenie podmokłym /torfowiska/
  • Techniki łączenia taśm, lin oraz liny kinetycznej.
  • Nocne techniki jazdy terenowej – nawigacja i oświetlenie.
  • Techniki pokonywania długich i stromych zjazdów i podjazdów , przechyłów bocznych-trawersów – lina asekuracyjna oraz techniki alpinistyczne.
  • Techniki asekuracji: strome zjazdy, trawersy, ostre zwroty, ustawienie quada do pokonywania przeszkód
  • Ocena sytuacji w sytuacjach extremalnych
  • Zagrożenia i niebezpieczeństwa, czyli jak uniknąć wywrotki.
  • Pierwsza pomoc - niezbędne akcesoria.
  • Jakie wyposażenie dodatkowe 4x4 jest niezbędne podczas udziału w zawodach przeprawowych w klasie Extreme.